ÉLHETŐ LAKÁS, VEGYSZERMENTES HÁZTARTÁS

Biztonságunk az egészség, örökségünk a jövő

Egészséges táplálkozás

Régi igazság és régi tudásunk, hogy az étel és az ital gyógyít energetizál, de nem mindegy hogy mit, mennyit mikor és hogyan eszünk. Sőt az sem mindegy, hogy hol és mit vásárolunk. Úgy a keleti, mint a nyugati világ szakácsai kitűnő ételeket tálalnak fel, de talán az ősi kultúrához és hagyományaikhoz még mindig jobban kötődő és azokat őrző keleti világ táplálkozik egészségesebben. Egy kínai bölcselet szerint nagyon is átgondolhatjuk étkezésünket.

 „ Ki pénzt gyűjt, megtölti zsebét,
Ki élményt, megtölti szívét,
Aki megőrzi egészségét, az boldogan él.”

 

Újra felfedeztük, hogy milyen fontosak a vitaminok és az ásványi anyagok, a nyomelemek, a zsírsavak. Az utóbbi évtizedben újra egyre több tanulmány készül és jelenik meg amely a szervezetünk működésében játszott szerepük fontosságáról ír. Ezek az anyagok segítik szervezetünk optimális működését, a betegségek, sérülések utáni regenerálódást. Szinte naponta jelenik meg valamilyen új élelmiszer, amely dúsított, gazdagított valamivel. Legnagyobb választékban a joghurtok, tejfélék, tejtermékek, gyümölcslevek. Plusz C vitaminnal, E vitaminnal Omega -3-al és így tovább. Ezek hatása azonban nem egyértelmű és inkább javasolható helyettük a bio-termékek fogyasztása, amelyek úgy vannak összeállítva, hogy a felszívódást is segítsék a megfelelő anyagok együtthatása miatt és az adagolásuk is egyértelmű. Az egészség és a betegség közötti határ törékeny és bármikor átkerülhetünk a másik oldalra. Ezért fontos, hogy tudjuk, ismerjük, hogyan lehet megelőzni a rosszabbik oldalra, a betegségoldalra kerülés lehetőségét. Sajnos napjainkban a fiatalokat is egyre jobban érintő betegségcsoport gyakran az emésztőrendszert érinti, amely gyakran válik idült betegséggé. Érdemes hát tisztában lenni a kockázati káros és a védő tényezők hatásaival. Ismereteinket javasolt alkalmazni saját önnön belő és külső környezetünkben. Amire érdemes odafigyelni és megjegyezni: Nagy különbség van az olcsó, nagyméretekben termesztett, vegyszerrel kezelt alapanyagokból elkészített és tárolt élelmiszerek és a biológiailag tesztelt élelmiszerek között. Alapvetően más alapanyagokból készülnek, más előírások és szabályok vonatkoznak már a növények termesztésére, az állatok tenyésztésére is. Más előírások szerint készülnek az ételek. Ami nagyon fontos a nem biológiai előírásoknak megfelelő élelmiszerekhez adalékanyagok keverhetők, tartósítók és színezők, amelyek egy része sajnos a biokémiai átalakulás során sem távozik, hanem felhalmozódnak szervezetünkben és következményes károsodásokat okozhatnak. Más a tárolás iránti követelmény is. A nagyméretekben tárolt készítmények gyakran újabb tartósításon mennek keresztül, ami a fogyasztás minőségi értékét lerontja. Ha nem figyelünk ezekre az egyszerű, de alapvetően fontos tényezőkre, akkor háztartásunk legfontosabb színtere a konyha, nem egyértelműen szolgálhatja egészségünket és a fenti idézet szerint boldogságunkat sem. A salakanyagok lerakódásának megelőzéséhez és a lerakódások oldásához segítségül hívhatjuk a gyógyító anyagokat tartalmazó gyümölcsféléket, zöldségféléket, gyógynövényeinket. Ahogyan a Szentírás mondja;(Sirák fiának könyve 38.4.)

 „ A gyógyszereket a földből adta az Úr és az okos ember nem veti meg őket.”

A gyümölcsökből, zöldségekből és gyógynövényekből készült bio-szirupok és más jól felszívódó vitaminkészítmények is kifejezetten ajánlottak, főleg kúraszerűen fogyasztva. Ismét tért hódítanak a szirupos készítmények. Kifejezetten javallott azok számára, akiknek emésztőrendszeri problémáik vannak vagy voltak, hiszen nem tartalmaznak vivőanyagokat, capszulákat, melyek feleslegesen terhelik a szervezetet.Tehát nekünk magunknak kell megtenni az első lépéseket önnön saját környezetünkben és csak aztán várhatjuk el másoktól, a környezet védelmét, ha mi már megtettük az első lépéseket.

 „ Először magadban kell létrehozni a változást, amit a világtól követelsz.”

                                                                                 Mahatma Gandhi

Gyógyító gyümölcseink közül néhány: alma, grépfruit, narancs, citrom, szőlő, ananász, kajszibarack, ribizli, körte, cseresznye, szilva, vörös áfonya, fekete áfonya, kiwi, vadrózsa, homoktövis,

 Néhányat nézzünk meg közelebbről is:

Dió

dio005.jpg

A dió gyomor és bélhurut ellen véd.Napi egy két szem elfogyasztása egészséges. Kalóriatartalma magas. Levele illatos régen a fehérneműt, ágyneműt illatosították vele. A termést körülvevő lágy héjat nagyon jó pácanyagnak tartják. Kertekben régen alatta voltak az étkezések, a nyári beszélgetések. Illatanyaga miatt a rovarok elkerülték.

 Körte

gyumolcsokhatasai_clip_image006.jpg

A körte kitűnő salaktalínitó gyümölcsünk. Ezért használható a reuma,, köszvény, érelmeszesedés, vesebetegségek esetén hatásosan mert a húgysavat és a savkristályokat nagyon jól oldja. A lédús édes fajták alkalmasak erre.

Málna

berrytuu.jpg

A szájüreg és a torok gyulladásainak kezelésére használták. Igen magas C vitamin tartalma van. Leveléből teát készítenek, amelyet a szülés elötti hetekben fogyasztottak a kismamákmert  a kismedence izmai könnyebben tágulnak hatóanyagai következtében.

Étrendünkbe feltétlenül iktassunk be nyers és főtt gyümölcsöt egyaránt!

Ha természetessé válik számunkra és környezetünk számára, akkor egészségünk biztonsága véd minket . Ennél fontosabbat mint az egészségre való törekvést és annak megbecsülését nem igen adhatunk tovább.

A nyár egyik legfinomabb salátája a sárgadinnyéből készül. Előző nap kell elkészíteni. A dinnyét alaposan mossuk meg, majd hámozzuk meg.Ezután daraboljuk fel egyforma méretű kis kockákra. Egy lefedhető üveg vagy jénai tálban rakjuk le rétegenként és minden réteget locsoljunk meg finom likörrel ha lehet gyógynövényből készült legyen.Nem szabad sokat csak éppen minden rétegre egy kiskanállal. Vaniliát vagy vaniliás cukrot is tehetünk hozzá. Ezután lefedve a jégszekrénybe kell helyezni. Másnapra készül el. Fogyasztható önmagában esetleg tejszinhabbal, de kiváló más idénygyümölcsökkel együtt is.

 dinnye1.gif



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 8
Tegnapi: 15
Heti: 23
Havi: 65
Össz.: 33 867

Látogatottság növelés
Oldal: Mit együnk?
ÉLHETŐ LAKÁS, VEGYSZERMENTES HÁZTARTÁS - © 2008 - 2024 - biootthon.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »